Kolm viisi, kuidas liigne õhuniiskus teie majapidamises kahju võib teha

Liigse õhuniiskuse mõju siseruumidele.

Liigsel õhuniiskusel võib teie tervisele ja majapidamisele olla ebasoodne mõju.

Pidevalt suure õhuniiskusega võivad kaasneda mitmesugused ebasoodsad mõjud. Teile võib tunduda, et liialt niiske õhk ei ole piisavalt suur probleem, et sellega oma pead vaevata, aga tegelikkuses võib suur õhuniiskus põhjustada toas paksu pahandust.

 

1. Varakahju

Ruumid, kus valitseb suur õhuniiskus (nt vannituba, köök või kelder), on kõige vastuvõtlikumad liigniiskusest tingitud kahjustustele. Hoiu- ja riidekappides, sahtlites ja muudes väikestes suletud ruumides jääb õhuvahetus pahatihti puudulikuks. Sellistesse ruumidesse koguneb niiskust ja ruumides olevatele esemetele nagu toiduainetele või riietele võib tekkida hallitus. Ka akendele kogunev kondensatsioonivesi on põhjustatud liigsest õhuniiskusest. Kogunev vesi võib niriseda aknaraami vahele või soodustada musta hallituse vohamist aknaraami ja seina vahel.

Hallitus on liigse õhuniiskuse üks sagedasemaid kahjulikke tagajärgi.

2. Tervisekahju

Suure õhuniiskusega ruumides hakkab hallitus kiiresti vohama. Liigne õhuniiskus ei kahjusta mitte ainult teie majapidamist, vaid soodustab ka allergiate teket. Tüüpiliste sümptomite hulka kuuluvad näiteks nahaärritus ja hingamisteede haigused. Niiske keskkond meeldib ka tolmulestadele, mis samuti ägestavad allergiaid.

 

3. Mõju vaimsele ja füüsilisele heaolule

Inimeste temperatuuritaju sõltub ümbritsevast õhuniiskusest. Kui suhteline õhuniiskus on väga suur, võivad meeled meid toatemperatuuri hindamisel alt vedada. Kui õhus on tavalisest rohkem niiskust, tundub ümbritsev temperatuur inimestele sageli kas märksa soojem või külmem, kui see tegelikult on.

Kui teile valmistab peavalu liigniiskus keldris, paigaldage sinna niiskuskahjustuste ennetamiseks niiskuseimaja.