Skip to Content
Kogu vajalik teave õhuniiskuse kohta.
Korduma kippuvad küsimused

Siit leiate vastused õhuniiskuse ja meie niiskuseimajatega seotud küsimustele. Nendes selgitatakse, mis on majapidamise jaoks sobivaim õhuniiskuse tase, õpetatakse, kuidas saada aru, kui õhuniiskuse tase on liiga kõrge, ning kirjeldatakse niiskuseimajate tööpõhimõtet.

Kui õhus on liiga palju veeauru, koguneb see jahedatele pindadele, näiteks akende peale, kütmata tubadesse või halvasti soojustatud seintele. Akendele tekkiv kondensatsioonivesi on esimene märk, et teie kodus on probleeme liigse õhuniiskusega, ning võib tekitada tunde, et toas on jahe. Kui niiskusprobleem jääb õigel ajal lahendamata, võib asi päädida hallituse ja kopituse vohamise, akendele koguneva kondensatsioonivee, kooruva tapeedi ja kobrutava värvi, kopituslõhna ning kollaste plekkidega riietel ja nahkesemetel.

Niiskus võib sisse tulla väljast, imbudes läbi esiukse või akende, vundamendi ja seinte, aga selle allikaks võib olla ka inimtegevus kodus sees. Üks tavaline perekond toodab igapäevaste toimingute käigus keskmise päeva jooksul umbes 12 liitrit veeauru. See hõlmab toiduvalmistamist, duši all ja vannis käimist ning gaasikütte kasutamist. Külmal aastaajal, kui kodu on külma kaitseks ära soojustatud, takistame sellega niiskuse väljapääsemist.

Niiskuseimaja on seade, mis aitab ohjata õhu niiskussisaldust. See pakub tõhusat abi suure õhuniiskuse vastu siseruumides, imades õhust liigset niiskust ja neutraliseerides ebameeldivaid lõhnasid, et tagada puhas õhk ja suurepärane elukeskkond kodus. Kui otsite viisi, kuidas vähendada õhuniiskust kodus, siis Ceresiti niiskuseimaja on selleks parim võimalus.

Meie niiskuseimajad pakuvad teile parimat lahendust niiskusprobleemide vastu sõltuvalt toa suurusest ja konkreetsest niiskusetasemest. Ceresiti niiskuseimaja PEARL sobib kõige paremini kasutamiseks väikestes ruumides suurusega kuni 10 m2. Sellesse niiskuseimajasse käib Power Tabi kaks ühes täitetablett (neutraalne) ja Power Tabi kolm ühes aroomiteraapiline täitetablett. Ruumides suuruses kuni 20 m² või 40 m² ja eriti suure õhuniiskuse korral soovitame kasutada Ceresiti niiskuseimajat AERO 360°, mis on oma töös kõige tõhusam. See vähendab üleliigset õhuniiskust kuni 40% tõhusamalt*. Niiskuseimaja täiteks kasutatakse ühte AERO 360° täitetabletti. Tõhusat ja soodsat lahendust pakub tavaline niiskuseimaja Basic, mis on saadaval kahes suuruses ruumide jaoks: kuni 20 m² ja kuni 40 m². Väikestesse ruumidesse nagu riide- ja köögikapid või kingariiulid sobivad kõige paremini Minifreshi väikesed niiskust imavad kotikesed.
* Võrreldes standardse Henkeli süsteemiga.

Niiskuseimaja hakkab tööle niipea, kui see on kokku pandud ja täitematerjal puutub kokku õhus oleva niiskusega.  Tänu üliaktiivsete kristallidega täitetablettidele aitavad Ceresiti niiskuseimajad eemaldada õhus olevat ülemäärast niisust, muutes selle soolalahuseks. See soolalahus koguneb seadmes olevasse veepaaki. Õhuniiskuse vähendamise protsessi kestel muutub täitetablett järk-järgult väiksemaks, kuni lahustub täielikult. Meie niiskuseimajaid on ohutu kasutada, sest need töötavad ilma elektrita. Ceresiti niiskuseimajad aitavad vähendada ülemäärast õhuniiskust toas, et saavutada ideaalne õhuniiskuse tase siseruumide jaoks.

Ükski meie niiskuseimajatest ei tööta elektrienergial. See tähendab, et need ei tee õhuniiskusega seotud probleemide lahendamise ajal häält. Ehkki meie niiskuseimajad ei ole elektrilised, on need siiski väga tõhusad.

Võite Ceresiti niiskuseimajat kasutada mis tahes ruumis oma kodus, et võidelda liigse õhuniiskusega. Õhuniiskus võib osutuda problemaatiliseks igas toas, nii keldris, vannitoas, köögis, garaažis, magamistoas kui ka elutoas. Kuna meie seadmed ei vaja tööks elektrit, saab neid kasutada ka sellistes kohtades nagu haagissuvilad, järelhaagised ja suvilad. Meie niiskuseimajatega on õhuniiskuse ohjamine võimalik igas toas.

Kõige tõhusama ja parema tulemuse saavutamiseks tuleks Ceresiti niiskuseimaja paigutada seintest vähemalt 10 cm kaugusele. See tagab seadme ümber piisava õhuringluse, et jõuda liigse õhuniiskuse eemaldamiseni. Niiskuseimajat on soovitatav hoida lastele ja lemmikloomadele kättesaamatus kohas. Ühtlasi tuleb silmas pidada, et niiskuseimaja ei seisaks kütteallikate läheduses – see võib mõjutada seadme tõhusust.

Sõltuvalt konkreetsest seadmest võite liigse õhuniiskuse vastu võitlevaid niiskuseimajaid kasutada erineva suurusega ruumides. Ceresiti niiskuseimajate AERO 360° ja Basic hulgas on seadmeid, mis sobivad ruumidesse suuruses 20 m² või 40 m² sõltuvalt konkreetsest õhuniiskuse tasemest ja toatemperatuurist.

Ceresiti niiskuseimaja PEARL aitab vähendada õhuniiskust ruumides kuni 10 m2. Väikestesse ruumidesse nagu riide- ja köögikapid või kingariiulid sobivad kõige paremini väikesed niiskust imavad kotikesed. Ceresiti niiskuseimajad on suurepärased vahendid liigse õhuniiskuse kõrvaldamiseks kodus. Te ei pea muud tegema, kui mõtlema välja, millisesse ruumi niiskuseimaja paigutada tuleks, ja leidma selleks sobivaima seadme.

Sõltuvalt konkreetsest seadmest võite liigse õhuniiskuse vastu võitlevaid niiskuseimajaid kasutada erineva suurusega ruumides. Ceresiti niiskuseimajate AERO 360° ja Basic hulgas on seadmeid, mis sobivad ruumidesse suuruses 20 m² või 40 m² sõltuvalt konkreetsest õhuniiskuse tasemest ja toatemperatuurist.

Ceresiti niiskuseimaja PEARL aitab vähendada õhuniiskust ruumides kuni 10 m2. Väikestesse ruumidesse nagu riide- ja köögikapid või kingariiulid sobivad kõige paremini väikesed niiskust imavad kotikesed. Ceresiti niiskuseimajad on suurepärased vahendid liigse õhuniiskuse kõrvaldamiseks kodus. Te ei pea muud tegema, kui mõtlema välja, millisesse ruumi niiskuseimaja paigutada tuleks, ja leidma selleks sobivaima seadme.

Kui kasutate õhuniiskuse ohjamiseks Ceresiti niiskuseimajat AERO 360º, moodustuvad esimesed soolalahuse piisad juba 12 tunni jooksul sõltuvalt õhuniiskuse tasemest toas. Üks täitetablett peab 20 m² (tavalise seadmega) või 40 m² (topeltseadmega) ruumis vastu kuni kolm kuud.

Kui kasutate õhuniiskusest vabanemiseks Ceresiti niiskuseimajat PEARL, moodustuvad esimesed soolalahuse piisad juba 24 tunni jooksul sõltuvalt õhuniiskuse tasemest ja õhutemperatuurist toas. Pearli niiskuseimajatesse mõeldud täitetabletid peavad 10 m2 ruumis vastu kuni kaks kuud.

Nende seadmete kasutamine kas üksikult või korraga tagab kodus hea enesetunde.

Täitetabletid peavad sõltuvalt kasutatavast niiskuseimajast vastu kaks kuni kolm kuud. Kui kasutate Ceresiti niiskuseimajat AERO 360°, peab üks täitetablett kuni 20 m² (tavalise seadmega) või 40 m² (topeltseadmega) ruumis vastu kuni kolm kuud. Kui kasutate Ceresiti niiskuseimajat PEARL, kestab täitetablett kuni 10 m2 ruumides umbes kaks kuud. Mõlema seadme puhul sõltub täitetablettide tööiga toas olevast õhuniiskusest ja toatemperatuurist.

Niiskuseimaja eemaldab õhust üleliigse niiskuse ning muudab selle geeliks. Protsessi käigus muutub tablett järjest väiksemaks, lahustudes lõpuks täielikult. Soolalahus koguneb niiskuseimaja veepaaki. Aero 360° täitetabletid peavad vastu umbes kolm kuud ja Power Tabi täitetabletid umbes kaks kuud (sõltuvalt toa õhuniiskusest ja temperatuurist).

Selleks, et tagada püsiv õhuniiskuse ohjamine, on meie Aero 360° niiskuseimajad varustatud indikaatoriga, mis annab märku, kui on aeg täitetablett välja vahetada – kui soolalahus jõuab punase jooneni, tuleb seadmesse panna uus täitetablett.

Kui täitetablett on ära lahustunud ja veepaak täis saanud, tuleb soolavesi kanalisatsiooni valada. Ärge kasutage seadmes tekkivat soolalahust mõnel teisel eesmärgil, näiteks taimede kastmiseks. Mugava ja ohutu kasutuse tagamiseks on Aero 360° seadmel eriline tila veepaagi tühjendamiseks – lihtsalt avage tila ja valage soolalahus kanalisatsiooni. Vajaduse korral puhastage seejärel seadme tila.


Kopituslõhn tekib suletud ruumides, kui õhuniiskuse tase on liiga kõrge. Toas valitseva keskkonna parandamiseks ja ebameeldivatest lõhnadest vabanemiseks soovitame kasutada Ceresiti niiskuseimajaid.

Kui otsite midagi, millega neutraliseerida kopituslõhna ja tagada meeldiv aroom majapidamises, soovitame teil kasutada meie lõhnastatud aroomiteraapilisi täitetablette niiskuseimajatele.

Väikestesse ruumidesse nagu riidekapid, sahtlid, köögikapid ja kingariiulid sobivad kõige paremini Ceresiti väikesed niiskust imavad kotikesed. Need aitavad võidelda üleliigse õhuniiskusega ja täidavad toa meeldiva lõhnaga.

Ceresiti niiskust imavad väikesed kotikesed on ühekordse kasutusega niiskuseimajad, mis aitavad kõrvaldada liigset õhuniiskust ja täidavad ruumi meeldiva lõhnaga. Need vähendavad õhuniiskust väikestes ruumides nagu riide- või köögikapid ja kingariiulid ega lase niiskusel edasi levida, hoides teie isiklikud esemed sel moel kaitstuna.

Kasutamiseks tuleb kotike pakendist eemaldada ja paigutada soovitud kohale valge külg ülespoole või riputada soovitud kohale. Ärge laske valgel poolel riietega kokku puutuda. Kotike hakkab niiskust koguma kohe, kui kileümbris on eemaldatud. Vesi jääb kotikesse ja muutub geeliks. Kui kotikese sisu on täielikult geelistunud, asendage see uue kotikesega ja visake vana minema.

Sind võib veel huvitada

  • 3 min loetud
    Uurige välja oma kodu optimaalne õhuniiskuse tase

    Õhuniiskus mõjutab märkimisväärselt teie heaolu.

  • 3 min loetud
    Viis põhjust, miks teie kodu kimbutab ülemäärane niiskus

    Avastage, mis põhjustab niiskust teie kodus.