Skip to Content
Neli levinud märki niiskusprobleemidest – must hallitus on vaid üks neist

Liigse õhuniiskuse tavapärased tunnused – avastage probleemid oma majapidamises.

Must hallitus, kopitus ja muud hallitusseened on ühed võimalikud suure õhuniiskuse tagajärjed.

Inimesed pole pahatihti teadlikudki, et neil on kodus niiskusega seotud probleemid. Järgnevalt toome välja neli levinud märki, mis annavad aimu võimalikest niiskusprobleemidest teie kodus.

 

1. Hallitus seintel

Puuduliku ventilatsiooniga vannitubades, kus lae alla kerkiv veeaur ei pääse ruumist välja, on sageli probleeme lakke või seinanurkadesse tekkiva musta hallitusega. Need tagajärjed on seotud sellega, kui liialt väiksesse ruumi koguneb liiga palju niiskust. Paigutades probleemsetesse ruumidesse niiskuseimaja, aitate vähendada sealset niiskust ja sellega kaasnevaid kahjusid.

Must hallitus tekib niisketes ja suure õhuniiskusega kohtades.

2. Kopituslõhn ja ebamugavustunne

Majapidamises vohav hallitus tekitab seintele, lakke ja mööblile näotuid plekke, aga peale selle mõjutab see ka teie enesetunnet. Hallitus tekitab ebameeldivat kopituslõhna ja võib mõnikord põhjustada ka ninakinnisust, kurguärritust, köha või vilistavat hingamist. Kui mõni nendest vaevustest on ka teile tuttav, võib tegu olla hallituse kõrvalmõjuga, mis omakorda on tingitud liigsest õhuniiskusest.

3. Kondensatsioonivesi akendel või akende ümber ja seintel

Niiskuse ja jahedate pindade kokkupuutumisel (näiteks aknad talvel) läheb õhus olev veeaur madalama temperatuuri mõjul üle vedelasse olekusse. Udu meenutav kondensatsioonivesi koguneb akende sisepinnale.

 

4. Kooruv värv ja tapeet

Kui teile tundub, et peate oma koduseinu arusaamatult sageli üle viimistlema, on probleemiks tõenäoliselt liigniiskus. Üleliigne niiskus ei lase tapeedil korralikult seintele kinnituda. Ka seintel olev värv võib liigniiskuse mõjul hakata maha pudenema või kobrutama.

Kui mõni eeltoodud märkidest tuleb teile tuttav ette, on teil tõenäoliselt probleeme liialt suure õhuniiskusega. Paanikaks pole siiski põhjust, sest liigse õhuniiskuse vastu aitab niiskuseimaja. Paigutage niiskuseimaja ruumidesse, kus on näha liigniiskuse mõjusid.

Sind võib veel huvitada