Skip to Content
Talv on tulemas: neli viisi, kuidas seljatada majapidamises liigsest õhuniiskusest tingitud probleeme

Astuge vastu ülemäärasele õhuniiskusele – talv on peagi kohal!

Talvine õhuniiskuse tase võib osutuda probleemseks.

Talvine aeg saabub koos sajupilvede ja madalate temperatuuridega. Selleks, et külma eemal hoida, peetakse tänapäeval majaehituse juures silmas energiatõhusust ja soojustust. Kui majapidamises ei ole loomulikku õhuvahetust, ei pääse välisõhk tuppa ega toas tekkiv liigne veeaur välja. Mida teha, et tubade õhuniiskuse tase talvel kontrolli all hoida?

 

1. Pöörake tähelepanu niiskusallikatele oma kodus

Veenduge, et toas olevad gaasipõletid ja pesukuivatid oleksid ventileeritud väliskeskkonda, nii et neist eralduv soe ja niiske õhk ei muudaks toas olevat niisket õhku veelgi niiskemaks. Kasutage köögis ja vannitoas tõmbeventilaatoreid, et ennetada kondensatsioonivee teket.

 

2. Õhuringlus talvel

Karge talveõhk sisaldab vähem veeauru ja on seega kuivem. Väljast tulev jahe ja kuiv õhk hajutab toas olevat õhuniiskust. Vanemates majades toimub õhuvahetus niigi, aga uuemates või renoveeritud majades peavad olema ventilatsiooniavad või siis tuleb aknad ja uksed korrapäraselt lahti teha ning sedasi tubasid tuulutada, et saavutada sobiv õhuniiskuse tase.

Tubade korrapärane tuulutamine aitab tagada toas õhuniiskuse õige taseme.

3. Kütmine

Kolmas viis õhuniiskuse ohjamiseks näeb ette tubase temperatuuri tõstmist. Tubade kütmine keskküttesüsteemi või ahjuga vähendab suhtelist õhuniiskust, kuivõrd soojem õhk suudab talletada rohkem veeauru. Kütmine tasakaalustab elutegevusest tingitud niiskuse hulka õhus ja aitab seeläbi õhuniiskuse taset ohjata.

4. Paigaldage niiskuseimaja

Õhuniiskuse ohjamiseks ja majapidamises sobiva elukeskkonna loomiseks tasub koju paigaldada niiskuseimaja.

Niiskuseimaja aitab tagada, et teie magamistoas valitseks alati õige õhuniiskus.

Kui elate uues ja korralikult soojustatud majas, aitavad eeltoodud näpunäited ennetada võimalike niiskusprobleemide teket.

Sind võib veel huvitada