Skip to Content
Neli lahendust liigsest niiskussisaldusest tingitud tagajärgede ennetamiseks

Ennetage niiskust ja selle ebameeldivaid tagajärgi.

Järgnevalt toome välja mõned võimalused liigniiskuse mõjude ennetamiseks.

Üleliigse õhuniiskuse üks võimalikke tagajärgi on hallitus – see võib levida igal pool, sh kohtades, mis jäävad vaateväljast eemale. Parim viis selle probleemiga tegelemiseks on seda ennetada ja hoida õhuniiskuse tase normis.

 

1. Tagage õhuringlus

Avage korrapäraselt uksi ja aknaid, eriti väiksemates ruumides, et tagada piisav õhuringlus. Aknalaudadele kogunev kondensatsioonivesi on sage probleem. Olukorda aitab parandada see, kui eemaldate aknalaualt kõik esemed, mis takistavad õhu ringiliikumist. Mööbliesemeid ei tohiks paigutada otse vastu välisseina. Tõmmake need seintest pisut eemale, et tagada parem õhuringlus.

2. Veenduge, et teie vannituba ja köök on hästi ventileeritud

Söögitegemisel ja duši all käies ei tohi unustada korraliku ventilatsiooni olulisust. Vannituppa paigaldatud tõmbeventilaator võitleb liigse õhuniiskusega ega lase seintel kattuda musta hallitusega. Liigse õhuniiskuse vastu aitab ka lühemate duššide võtmine. Kasutades köögis õhupuhastit, kaitsete oma kodu ebameeldivate lõhnade ja ühtlasi ka liigniiskuse eest.

Köögis olev õhupuhasti aitab ennetada liigsest õhuniiskusest tingitud tagajärgi.

3. Kontrollige katuserenne ja vihmaveetorude äravoolu

Veenduge, et teie maja vihmaveetorudes ja katuserennides ei oleks risu, mis võiks takistada vee äravoolu katuselt. Ühtlasi tuleks torusid ja renne korrapäraselt kontrollida, et avastada võimalikud kahjustused. Nii ei pea te muretsema lekete pärast, mille tagajärjel imbub siseruumidesse ülemäära niiskust.

4. Paigaldage niiskuseimaja

Niiskuseimaja paigaldamine on samuti abiks kondensatsioonivee ja muude liigsest õhuniiskusest tingitud tagajärgede ohjamiseks. Selle võib panna igasse tuppa, kus on probleeme liigse niiskusega, nt elutuppa või kööki. Niiskuseimaja püüab õhust kinni liigse veeauru ja loob kodus meeldivalt mugava keskkonna.

Kui soovite ennetada liigse õhuniiskuse mõjusid, on niiskuseimajast tõepoolest abi.

Proovige järgida eeltoodud näpunäiteid, et ennetada liigsest õhuniiskusest tingitud ebasoodsaid tagajärgi oma majapidamises.

Sind võib veel huvitada