Skip to Content
Õhuniiskuse põhjustajad
Avastage liigse õhuniiskuse põhjused kodus.

Mis põhjustab niiskust?

Võib-olla ei saa te täpselt aru, mis teie kodus suurt õhuniiskust põhjustab. Liigse niiskussisalduse peamised põhjused on madal õhutemperatuur ja vihmane ilm. Ühtlasi tekib näiteks kolmeliikmelise perekonna elutegevuse tagajärjel keskmiselt 12 liitrit veearu, mis samuti suurendab õhuniiskust toas. Kaitstes oma kodu väliste ilmastikutingimuste eest, lukustame kogu toas tekkiva niiskuse samuti sisse. Peale tavapärase elutegevuse mõjutavad tubast õhuniiskust veel teisedki tegurid. Lugege lähemalt, millistest teguritest on jutt ja kuidas neid ennetada või ohjata, et toas valitseks optimaalne õhuniiskus.

Tuvastage õhuniiskuse mõjutajad kodus

SISSETUNGIV VESI

Majaseinad on ehituselt poorsed ja imetillukeste lõhedega. Väljast tulev niiskus saab sedamööda vaevata tuppa imbuda, eriti kui väljas on sajune ilm.

KONDENSEERUV VEEAUR

Temperatuurierinevused koos kesise ventilatsiooniga võivad põhjustada õhuniiskuse kondenseerumise, mille tagajärjel kogunevad seintele või akendele väikesed veetilgad.

LEKKIVAD PRAOD

Majaseinte ja vundamendi soojustuses kipub olema väikeseid ehitusvigu. Ka see võimaldab veel läbi seinte tungida.

LEKKIVAD VEETORUD

Tilkuv kraan või lekkiv (nõude)pesumasin võib luua erakordselt suure niiskussisaldusega keskkonna, kahjustades seeläbi ka põrandaid ja seinu.

INIMTEGEVUS

Vannis või duši all käimine, söögivalmistamine, riiete kuivatamine või põrandate pesemine on kõik sellised toimingud, mille tagajärjel suureneb õhuniiskus toas. Kolmeliikmelise perekonna elutegevuse tagajärjel tekib iga päev rohkem kui 12 liitrit veeauru.

Saa rohkem teada niiskuse tekkimise põhjuste kohta

 • 3 min loetud
  Viis põhjust, miks teie kodu kimbutab ülemäärane niiskus

  Avastage, mis põhjustab niiskust teie kodus.

 • 3 min loetud
  Uurige välja oma kodu optimaalne õhuniiskuse tase

  Õhuniiskus mõjutab märkimisväärselt teie heaolu.

 • 3 min loetud
  Kas teadsite, et ilmastikutingimuste tagajärjel võivad majapidamises tekkida niiskusprobleemid?

  Õues valitsev ilm võib mõjutada liigse õhuniiskuse kogunemist teie majapidamises.