Skip to Content
Uurige välja oma kodu optimaalne õhuniiskuse tase

Õhuniiskus mõjutab märkimisväärselt teie heaolu.

Mis on teie kodu jaoks parim õhuniiskuse tase?

On oluline, et te teaksite enda jaoks optimaalset toatemperatuuri ja õhuniiskuse taset. Seeläbi saate ennetada majapidamises tekkivaid ja tervisega seotud probleeme. Liiga niiske või kuiv õhk toas võib tervisele ebasoodsat mõju avaldada.
 
Suhtelist õhuniiskust mõõdetakse temperatuuri ja niiskussisalduse alusel. Üldjuhul mõõdetakse suhtelist õhuniiskust vahemikus 0–100%, kus null tähendab seda, et õhus pole üldse niiskust. Siseruumides valitsev õhuniiskus on küll paljuski isiklike eelistuste küsimus, aga uurimused on näidanud, et keskmiselt jääb õhu niiskussisalduse määr siseruumides 50–60% vahele ja temperatuur 19–24 °C juurde. Peale ilma ja asukoha mõjutavad õhu niiskussisaldust ka mitmesugused kodused toimingud nagu söögivalmistamine, triikimine, vannis käimine, koristamine või märgade riiete kuivatamine.
 
Kõrge õhuniiskuse tase näitab, et teie kodune õhk sisaldab liiga palju niiskust, mis võib teie majapidamisele halvasti mõjuda ja tingida vajaduse ulatuslikeks remonditöödeks. Lihtsam viis tuvastada liigniiskust oma kodus on heita pilk erinevatele majapidamises leiduvatele pindadele. Akendele kogunev kondensatsioonivesi on selgelt näha ning esineb igal pool alates vannitoast ja köögist kuni muude ruumideni, kus leidub klaaspindasid. Märjad plekid, hallitus, kooruv värv või tapeet annavad samuti märku liigsest niiskusest. Peale selle võib taoliste pindade juures sageli täheldada kopituslõhna. Lõpetuseks ärge unustage jälgimast oma pereliikmeid, kellel esineb allergiaid – suure õhuniiskuse korral kipuvad allergilised reaktsioonid ägenema.
 
Ka liiga vähene niiskus võib osutuda problemaatiliseks. Liialt vähese õhuniiskuse puhul ei ole õhus piisavalt vett. Seda tuleb kõige sagedamini ette jahedamal ajal, mil õhk tundub kuiv, sest külm õhk ei suuda veeauru kinni hoida. Kuiv õhk põhjustab näiteks huulte kuivust, sügelustunnet ja kriipivat tunnet kurgus.

Niiskuseimaja aitab teil saavutada paraja õhuniiskuse taseme elutoas.

Nagu näha, on suhtelist õhuniiskust mõjutavaid tegureid mitmesuguseid. Majapidamise ja pereliikmete jaoks võivad probleeme tekitada nii liiga niiske kui ka liiga kuiv õhk, seepärast on soovitatav õhuniiskuse tasemel kodus silma peal hoida ja seda võimaluse korral reguleerida. Kui vajate abi kodus optimaalse õhuniiskuse taseme saavutamisel, pakuvad lahendust niiskuseimajad. Need aitavad vähendada liigset õhuniiskust ja muudavad teie kodukeskkonna veelgi mugavamaks.

Sind võib veel huvitada