Skip to Content
Neli viisi hallituse ja muude niiskusest tingitud probleemide lõplikuks kõrvaldamiseks

Põhilised toimingud ja näpunäited, mille abil kõrvaldada liigsest õhuniiskusest tingitud probleemid kodus.

Kuidas hallitusest lahti saada?

Hallitusseened võivad majapidamises parajat peavalu põhjustada. Ehkki hallitusseente hävitamiseks ja hallituse eemaldamiseks on olemas spetsiaalsed tooted, on lihtne lahendus saavutatav ka teiste vahenditega. Järgnevalt õpetame teile, kuidas nelja lihtsa sammu abil hallitusest vabaneda.

 

1. Võidelge probleemi allikaga – õhuniiskusega

Hallitusseente vohamise taga on suur õhuniiskus. Hallituse füüsiline eemaldamine ilma õhuniiskust vähendamata pakub üksnes ajutist lahendust, sest nii must hallitus kui ka teised hallitusseened hakkavad niiskes keskkonnas uuesti kasvama. Lisaks küsimusele „Kuidas eemaldada hallitust?“ peaksite endalt küsima ka „Kuidas vähendada õhuniiskust?“.

2. Puhastage ja õhutage

Pidage meeles, et hallitusele vastuvõtlikke pindu ja materjale tuleb puhastada. See kehtib nii raamatute, mööbliesemete kui ka riiete kohta. Loomuliku õhuringluse tagamiseks pööningul, magamistoas, köögis ja muudes ruumides tuleb korrapäraselt aknaid avada. Kööki, vannituppa ning muudesse väikestesse ja soojadesse ruumidesse tuleks õhuniiskuse vähendamiseks paigaldada tõmbeventilaatorid.

 

3. Lahendus seisneb ennetamises

Õhuniiskuse ohjamine on parim viis, kuidas hoiduda hallitusest ja muudest niiskusega kaasnevatest ebameeldivustest. Nagu öeldud, saab hallitus ja kopitus alguse just niisketest kohtadest. Niiskuseimajaga ei valmista ülemäärasest niiskusest vabanemine teile mingit peavalu. Sellest saab teie usaldusväärne abiline, mis vähendab tubades liigniiskust, et tagada kodus parim elukeskkond. Õige õhuniiskuse tase kaitseb teie kodu liigniiskusest tingitud ebasoodsate mõjude eest.

Hallitus võib esineda kõikjal teie kodus. Niiskuseimaja aitab seda ennetada.

Nüüd, kus te teate, kuidas liigse õhuniiskuse, hallituse ja muude kaasnevate ebameeldivuste vastu võidelda, on aeg konkreetseid samme astuda. Pidage meeles – kõige olulisem on vältida liigse õhuniiskuse teket. Ja selle vastu te juba teate parimat abivahendit – niiskuseimaja. Paigutage niiskuseimaja suure õhuniiskusega ruumidesse, näiteks vannituppa ja kööki. Ärge unustage majapidamist õhutada.

Sind võib veel huvitada