Skip to Content
Viis põhjust, miks teie kodu kimbutab ülemäärane niiskus

Avastage, mis põhjustab niiskust teie kodus.

Mis põhjustab niiskust?

Võib-olla ei saa te täpselt aru, mis teie kodus liigset õhuniiskust põhjustab. Sellele küsimusele ei ole ühest vastust. Suurt õhuniiskust toas võib põhjustada terve hulk tegureid. Aga millised neist just teie kodu mõjutavad? Mis põhjustab niiskust?

1. Läbi seinte tuppa imbuv õhuniiskus

Väikesed praod majaseintes võimaldavad veel kergesti sisse tungida ja tõsta toa niiskustaset. Seda juhtub sagedamini niiske ilma korral, sest vesi liigub üldjuhul soojadest ja niisketest kohtadest jahedamatesse ja kuivematesse paikadesse.

2. Valesti rajatud vundamendist põhjustatud kapillaarsus

Tavaliste kipsplaadist seinte puhul imbub 28% kinnises ruumis olevast õhust sisse väljastpoolt ruumi. Kui maja vundament on pidevas kontaktis veega, võib niiskus tungida läbi seinte kuni 1,5 m kõrguselt.

 

3. Lekkivad veetorud

Üleliigne seisev vesi võib tõsta õhuniiskuse taset toas. Näiteks võib tilkuv veekraan mõjutada õhuniiskuse taset kogu majapidamises. Pesumasinast või nõudepesumasinast lekkiv vesi avaldab samasugust ebasoodsat mõju ja põhjustab sageli hallitusseente vohamist.

4. Kondenseeruv veeaur

Niiskustase sõltub temperatuurierinevustest ruumis. Temperatuurierinevused ja halb ventilatsioon avaldavad õhu niiskussisaldusele ebasoodsat mõju ning võivad põhjustada õhus leiduva niiskuse kondenseerumise, mille tagajärjel kogunevad seintele või akendele väikesed veetilgad.

5. Igapäevased majapidamistoimingud

Üks tavaline kolmeliikmeline perekond tekitab iga päev keskmiselt 12 liitrit veeauru. Vanni või duši all käimine, söögivalmistamine ja riiete kuivatamine kuuluvad õhuniiskust suurendavate toimingute hulka.

Duši all käimine on üks selliseid toiminguid, mis tekitab siseruumides niiskust.

Nüüd, kus teate, kuidas õhuniiskus tekib, saate võtta vajalikke meetmeid, et õhu niiskussisaldus kodus liialt suureks ei muutuks. Mõne niiskusspetsiifilise probleemi puhul tuleb arvestada suuremate remonditöödega, aga paljude murekohtade kõrvaldamiseks piisab lihtsast niiskuseimajast, mis aitab vähendada liigset õhuniiskust.

Sind võib veel huvitada