Skip to Content
Õhu niiskussisaldust kodus on võimalik vähendada. Järgnevalt tutvustame nelja viisi, kuidas õhu niiskussisaldus kontrolli all hoida

Näpunäited liigse õhuniiskuse vähendamiseks kodus.

Kuidas vähendada õhuniiskust oma tubades, et saavutada optimaalne sisekliima?

Liiga suur õhuniiskus siseruumides on murekoht paljude majapidamiste jaoks. Ülemäärane õhuniiskus tekib mitmesugustel erinevatel põhjustel, aga samas on seda ka lihtne kontrolli alla saada. Vaadake lähemalt:

1. Muutke veidi oma harjumuspärast käitumist

Ühe tavalise kolmeliikmelise perekonna igapäevased toimingud tekitavad iga päev keskmiselt 12 liitrit veeauru. Kui proovite tavapärast duši all käimise temperatuuri alandada, pesuaega kärpida ja panete söögitegemisel potile kaane peale, aitab seegi takistada veeauru sattumist õhku ning vähendab õhuniiskust.

Liigne niiskus siseruumides võib ühtlasi olla söögitegemise tagajärg.

2. Loomulik ventilatsioon

Teine lihtne võimalus õhuniiskuse ohjamiseks on tagada küllaldane õhu liikuvus. Kasutage probleemsetes tubades (nt vannitoas ja köögis) tõmbeventilaatoreid ja avage korrapäraselt aknaid, et ruumid niiskeks ei jääks.

Avage korrapäraselt aknaid, et niiskus toast välja lasta.

3. Kütte-, ventilatsiooni- ja kliimasüsteemid

Kui õhuniiskuse kontrolli all hoidmiseks ei piisa loomulikust õhuvahetusest, tuleb appi ventilatsioonisüsteem. Ventilatsioonisüsteemist tulev jahutatud või köetud õhk vähendab veeauru sisaldust õhus ja alandab sellega õhuniiskuse taset.

4. Paigaldage niiskuseimaja

Niiskuseimaja paigaldamine on hea ja tõhus lahendus liigse õhuniiskuse ohjamiseks. Tegu on seadmega, mis imab õhust niiskuse, aidates ühtlasi neutraliseerida ebameeldivaid lõhnasid, et toas ei võtaks võimust hallitus ega kopitus.

Niiskuseimajast on õhuniiskuse vähendamisel toas tõepoolest palju abi.

Väike ja lihtne samm võib viia suurte ja hindamatute tulemusteni. Astuge see samm juba täna ja tundke end oma kodus mugavalt.

Sind võib veel huvitada