About-humidity-stage

Õhuniiskusest

Kogu vajalik teave õhuniiskuse taseme kohta kodus

Mis on õhuniiskus?

Õhuniiskus näitab niiskussisaldust õhus ja seda väljendatakse suhtelise õhuniiskusena. Suhteline õhuniiskus võib jääda vahemikku nullist sajani, kus null viitab niiskussisalduse puudumisele ja sada maksimaalsele niiskussisaldusele, mis õhus teatud temperatuuril üldse olla võib. Soe õhk suudab märksa enam veeauru hoida kui külm õhk. Suur õhuniiskus siseruumides võib põhjustada kondensatsioonivee tekkimist, panna tapeedi kooruma ja soodustada hallituse vohamist. Siit leiate kogu vajamineva teabe õhuniiskuse ning selle mõju kohta teie majapidamisele ja enesetundele.

Õhuniiskus kodus: probleemsed ruumid

about-humidity-attic

PÖÖNING

Katuse alla kogunev niiskus!Põhjused: külmal ja vihmasel ajal halb soojapidavus, suur temperatuuride erinevus, kehv ventilatsioon.Tagajärjed: kooruv värv, pööningul vohav hallitus, kopitanud lõhn.Lahendusvõimalus: ärge unustage aeg-ajalt akent avada, et õhk pööningul ringi käiks. Rohkem juhtnööre siit.

about-humidity-living-room

ELUTUBA

Ka elutuppa võib koguneda liialt niiskust ja seda eriti külmemal ajal.Põhjused - Külmal ajal: suur temperatuuride erinevus ja halb ventilatsioon.        - Mööbli taha kogunev niiskus.Tagajärjed: kondensatsioonivesi, kooruv tapeet, hallitus mööbliesemete taga, terviseprobleemide avaldumine.Lahendusvõimalus: parandage ventilatsiooni ja ärge jätke märga pesu tuppa. Rohkem juhtnööre siit.

about-humidity-bathroom

VANNITUBA

Kõige niiskem tuba kogu majapidamises!Põhjus: duši all käimine tekitab palju niiskust. Kui vannituba korrapäraselt ei õhutata, ei pääse niiskus toast välja.Tagajärjed: hallitus ja kopitanud lõhn, niisked ja halvasti lõhnavad rätikud.Lahendusvõimalus: käige duši all lühemat aega ja pisut jahedama veega. Rohkem juhtnööre siit.

about-humidity-kitchen

KÖÖK

Ka söögitegemise tagajärjel võib tekkida soovimatult palju niiskust!Põhjus: söögitegemise ja muude majapidamistoimingute käigus vallandub palju veeauru. Külmal aastaajal ei pääse liigne niiskus pahatihti enam toast välja.Tagajärjed: kondensatsioonivesi, hallitus, kooruv seinavärv.Lahendusvõimalus: kasutage süüa tehes õhupuhastit. Rohkem juhtnööre siit.

about-humidity-bedroom

MAGAMISTUBA

Liiga niiske õhk magamistoas võib hakata und segama.Põhjused- Külmal ajal: suur temperatuuride erinevus ja halb ventilatsioon.     - Mööbli taha kogunev niiskus.Tagajärjed: kondensatsioonivesi, kooruv tapeet, hallitus mööbliesemete taga, terviseprobleemide avaldumine.Lahendusvõimalused: kütke tuba soojaks. Rohkem juhtnööre siit.

about-humidity-basement

KELDER

Keldris on kõige kehvem õhuvahetus ja sageli valitseb seal ka kõige madalam temperatuur kogu majapidamises.Põhjused- Külmal ja vihmasel ajal imbub maasse kogunev niiskus läbi keldriseinte. - Halb ventilatsioon. Tagajärjed: hallitus, kopitus, kopituse lõhn, kooruv värv.Lahendusvõimalus: paigaldage niiskuseimaja. Lisateave siit.

Saa rohkem niiskuse kohta teada

Õhuniiskuse põhjustajad

Avastage liigse õhuniiskuse põhjused kodus.

causes-humidity-teaser
Lisateave

Viis põhjust, miks muretseda majapidamisse niiskuseimaja

Niiskuseimaja peamised eelised.

benefits-humidity-absorber-teaser
Lugege edasi

Niiskuse tagajärjed

Lugege lähemalt liigse õhuniiskuse tagajärgedest kodus.

consequences-humidity-teaser
Lisateave

Kas niiskus on tervislik? Uurige välja!

Liiga palju või liiga vähe niiskust võib tervist kahjustada.

humidity-healthy-teaser
Lugege edasi

Uurige välja oma kodu optimaalne õhuniiskuse tase

Õhuniiskus mõjutab märkimisväärselt teie heaolu.

perfect-humidity-level-teaser
Lugege edasi

Puhtama õhu tagamiseks vähendage õhu niiskussisaldust

Mõned lihtsad moodused, kuidas parandada kodus õhukvaliteeti.

reduce-humidity-clean-air-teaser
Lugege edasi